قوانین ورود خودرو از سرزمین اصلی به کیش در نوروز 98

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بسیار از افرادی که قصد سفر به کشور ایران را دارند از بین تورهای گردشگری، تور کیش نوروز را انتخاب می کنند و قبل از سفر مایلند که اطلاعاتی راجع به این جزیره زیبا و دوست داشتنی بدست آورند تا بتوانند راحتتر سفر کنند پس اگر بخواهیم در مورد جزیره کیش حرف بزنیم، قبل از هر چیزی مسئله شرایط ورود خودرو از سرزمین اصلی به کیش مطرح می گردد. هر ساله گردشگران و توریستان زیادی به این شهر سفر می کنند و یکی از دلایل سفر آنها آب و هوای مساعد و ساحلی آن می باشد ولی امسال (نوروز98) ستاد سفرهای نوروزی کیش با برنامه ریزی های دقیق و حساب شده بر این تلاش اند که سفری آرام و به دور از هر گونه آزار و اذیتی را برای مسافران مهیا سازند و ضمنh در ایام نوروز و شلوغی در این جزیره، همه ی نیروها در حال آماده باش هستند پس هر گونه نگرانی را از خود دور کنید.

افرادی که قصد سفر به جزیره کیش را دارند و برای رفت و آمد مایلند خودرو خود را وارد این جزیره کنند باید بدانند که هزینه ی ورود خودرو به جزیره کیش 3 میلیون و پانصد هزار ریال ( معادل 350 هزار تومان) است که قبل از خرید بلیط کشتی در بنادر چارک، آفتاب و لنگه دریافت می شود. ( این هزینه شامل بلیط شناور و عوارض مربوط به حمل و نقل دریایی نمی شود. ) و اینکه ورود خودرو با باربند به جزیره کیش ممنوع و حداکثر سرنشینان خودرو ظرفیت مجاز درج شده در کارت خودرو است در غیر اینصورت با شما برخورد خواهند کرد. پس اگر می خواهید بدون هیچ دغدغه ای به شهر ساحلی کیش سفر کنید این مقاله را مطالعه کنید و با شرایط و ضوابط آن آشنا شوید.

 

بر اساس آمار بدست آمده از ستاد سفرهای نوروزی از 27 اسفند 1397 تا 15 فروردین 1398 : ورود خودرو های تولید داخل مدل 1395 به بالا و خودروهای خارجی مدل 2010 به بالا از سرزمین اصلی به جزیره کیش با رعایت ضوابط و مقررات و به شرط دارا بودن معاینه فنی معتبر و شرایط مطلوب ظاهری خودرو، مجاز است و ورود خودرو های تولید داخل مدل سالهای 1390 تا  1395 و خودروهای خارجی مدل سالهای 2005 تا 2010 در صورت ارائه واچر ( رزرو قطعی ) هتل در جزیره کیش با رعایت مدت زمان معین شده و شرایط ذکر شده در بند یک مجاز است.

 

آخرین شرایط مربوط به ورود خودرو از سرزمین اصلی به کیش در نوروز 98 اینست که محدودیت حضور و تردد خودروهای با پلاک سرزمین اصلی در جزیره کیش حداکثر 5 (پنج) روز و تمدید این مدت با پرداخت هزینه مصوب روزانه 700 هزار ریال (معدل هفتاد هزار تومان) به ازای هر خودرو امکان پذیر است. از جمله خودروز هایی که در نوروز ماه ورود آنها غیر مجاز است شامل خودرو های وانت تک کابین، کامیون، کامیونت، اتوبوس، مینی بوس، ون و تاکسی، خودرو های حامل سوخت و مواد غذایی می باشد و امکانات مناسب جهت پارک خودرو در بنادر چارک و آفتاب فراهم شده و ناوگان شناور های مسافری برای انتقال گردشگران به جزیره کیش تقویت خواهدشد.

 


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید