تور کیش,تور کیش ارزان,ارزانترین تور کیش,تور کیش لحظه آخری.تور دقیقه نود کیش,تور کیش دقیقه نود 90,تور کیش از شیراز,تور کیش هتل ترنج,تور کیش هتل داریوش,قیمت تور کیش
جستجو در مطالب تور کیش
چند ثانیه صبر کنید

آخرین قیمت های آفری تور کیش,تور مشهد,تور قشم را در کانال تلگرام و اینستاگرام کیش سیر ببینید:

عضویت در کانال تلگرام کیش سیر : https://t.me/kishsir

اینستاگرام کیش سیر : kishsir@

 

  تلفن تماس 1212 2811-021

سفر به جزیره هندورابی

 خاطره یکروز سفر به جزیره هندورابی همراه با کیش سیر

سفر به جزیره هندورابیتور هندورابی

صبح روز سه شنبه اردیبهشت ماه ساعت 6:20 پرواز کیش ایر داشتیم. متاسفانه یکم دیر به فرودگاه رسیدیم و وقتی که کارت پرواز و گرفتیم آخرین ردیف صندلی گیرمون اومد. صندلی هامون رو نمیتونستیم بخوابونیم و دم پنجره فقط موتورهای هواپیما رو میدیدیم که خیلی سر و صدا داشت، در کل هواپیمای کوچیکی بود که حدود 30 الی 35 تا صندلی داشت،برای همین ما ردیف آخر نشستیم،پرواز مون تاخیر انچنانی نداشت.

ساعت 8:30 تو اسکله مسافربری جزیره کیش با تور لیدر جزیره هندورابی قرار داشتیم برای سفر به جزیره هندورابی.

از فرودگاه کیش تاکسی گرفتیم تا اسکله که 12.000 تومان شد..

خلاصه با بقیه مسافرا سوار اتوبوس دریایی شدیم که 80 نفر ظرفیت داشت و داخلش هم خیلی خنک بود،بعد از توضیحاتی که آقای رستگار ی داد راه افتادیم.حدود 1 الی 1:30 ساعت تا جزیره راه بود بعضی از مسافرا و ما رفتیم رو عرشه کوچیکی که داشت که واقعا عالی بود،ا ز همه مسافرا با آبمیوه و کیک پذیرایی کوچیکی کردند،طبق گفته های تور لیدر اسم جزیره از یک داستان یا افسانه ای می یاد که دختری به اسم هند و پسری به اسم رابی از دو جزیره جدا عاشق هم بودند و چون خانواده هاشون مخالف این وصلت بودن این دو عاشق به این جزیره فرار میکنن و ازدواج می کنن و اسم جزیره از اون زمان به اسم این دو نفر هندورابی معروف شده.

نزدیک جزیره که شدیم یک آب اطلسی فوق العاده شفاف بود که عمق اش به 4 الی 5 متر می رسید ولی به خاطر شفافیت زیاد آب اصلا متوجه عمقش نمی شدی. وقتی رسیدیم با یک ون دنبالمون اومدن و توی راه آقای رستگاری توضیح داد که چه برنامه هایی برای این یکروز تا غروب داریم.

جزیره هندورابی قبلا تحت تصرف پرتغالی ها بوده، بومی های هندورابی اهل تسنن اند و زبانشان عربی است یکی از بومی هاشون که معروف بود به اسم شیخ جاسم که 4 تا زن و چندین فرزند حدود 27 تا بچه!!! (کلا جمعیت جزیره هندورابی 75 نفر بود احتمالا نصفشون اعضای خانواده شیخ جاسم بودن) داشت که تور لیدر گفت شاید تو گشت جزیره هندورابی ببینیمش که نشد.

اول برای استراحت رفتیم به محوطه ای که رستوران داشت با ساحل اختصاصی برای شنا و آفتاب گرفتن و توی اون محوطه کلی چادرهای بزرگ عربی با کولر و امکانات برای استراحت مسافران تور هندورابی درست کرده بودن. توی محوطه اش نخل و کاکتوس های بزرگ و خوشگل و کلی گل کاری شده بود، پرسنل رستوران هندورابی فوق العاده مودب بودن، خود رستوران هم یک چادر خیلی بزرگ بود با سقف های بلند که دو تا لوستر فرفوروژه مشکی توی سقف چادر نصب شده بود.

تزیینات رستوران دو ردیف مهره های شطرنج مشکی و کرم بزرگ با سه ردیف صندلی با کلی سیستم خنک کننده و حتی یه موتور چهار چرخ مخصوص سافاری هم بود که باهاش عکس گرفتیم، یک کانتر هم داشت برای سفارش غذا و نوشیدنی و قلیون که قلیونش 50.000 تومن بود که به نظرم یکم برای اونجا گرون در میومد که البته ما و بقیه مسافرا گرفتیم باسرویس چای و نبات و خرما.

بعد از یکم استراحت همه رفتیم لب ساحل، از تمیزی ساحل و دریاش بگم کم گفتم، ساحل زیبایی داشت پر از صدف ها و گوش ماهی های خوشرنگ و خوشگل با شن های سفید که واقعا پا برهنه قدم زدن تو این ساحل لذت داشت.چند تا صندلی و تخت لب ساحل بود با سایه بوم برای آفتاب گرفتن و نشستن. کناره های دریا صخره های مرجانی داشت که یکم راه رفتن روی اونا به خاطر تیز بودن شون سخت بود. لب ساحل خرچنگ با گوش ماهی پشتش بود داشت میرفت پیدا کردیم،کناره صخره هم کلی خرچنگ داشت.

تفریحات ساحل جت اسکی،غواصی،موتور سواری،قایق موتوری بود،ب ه خانمها هم چون هنوز ساحل اختصاصی بانوان باز نشده بود لباس کاور مانند میدادن که بتونن بدون اینکه لباسهاشون خیلی خیس بشه آب بازی یا شنا کنن.آقای رستگاری میگفت دریای این قسمت کوسه های بی آزاری دارن که بهشون کوسه پرستار میگن. شب ها لب ساحل آتیش روشن میکنن ماهی های تازه ای که صید کردن و کباب میکنن،بازی های وسطی و طناب کشی از این قبیل تفریحات مثل تورهای کویر وکمپ های تفریحی.

بعد از استراحت و لب ساحل بودن رفتیم گردش دور جزیره هندورابی با همون ون که دم اسکله دنبالمون اومد.

جزیره هندورابی دو نوع  ساحل شنی و صخره ای داره که ما رفتیم لب ساحل صخره ای که دریا رو از بالای صخره ها میدیدیم مثه اقیانوس بود رنگ دریا اطلسی و تمیز،خرچنگ ها رو از بالا می شد دید،یک جاهایی از این صخره ها سوراخ بود مثل یه گودال که رفتیم داخل این گودال ها لب دریا،خیلی منظره بی نظیری بود.چه عکسایی میشد از اونجا گرفت.

بعد رفتیم تو جزیره خونه هاشون ،درمانگاه کوچیک اش،یک سوپر مارکت کوچیک که بومی های اونجا کفششون بیرون از سوپر در میاوردن چون داخلش موکت شده بود.مدرسه داشت. خونه همسران اون شیخ هم دیدیم که برای سوگلی اش خونه اش رو صورتی ساخته بود.

ماهی گیری شغل بومی های هندورابیه،بعد رفتیم سمت آب انبار و گورستان که مردم اونجا و یه سری پرتقالی ها که خاک شدن اونجا.

برای متوفی های مرد یه سنگ بالای آرامگاهشون گذاشته بودن و برای زن ها دو تا سنگ.

آب انبار ها آب داشتن که مردم اونجا از آبش استفاده میکردند.آقای رستگاری میکفتن که اینجا چند قرن پیش زیره آب بوده نشانه هاش هم فسیل موجودای دریایی بود که نشون دهنده این بود که اینها از عمق دریا اومدن.از یکی از بومی های اونجا صدف و گوش ماهی ها و مرجان هایی که صید کرده بود و صیقل داده بود خریدیم.

مسجد و برق هم داشتن.یک درختهای انجیر هم جزیره داشت که هندی ها از گذشته تو جزیره ریشه هاش رو آورده بودن زیره سایه این درخت ها تو گرمای اونجا واقعا خنک بود و ریشه هاش به سمت بالا بود که به گفته لیدر،هندی ها اعتقاد داشتن که انرژی کائنات از بالا میگیرند و آرزوها رو برآورده میکنن،مردم اونجا هم به شاخه هاش دخیل بسته بودن با نخ هایی که به این ریشه ها گره زده بودن.

جزیره هندورابی یک هتل به اسم هتل نگین هم داشت.بعد از کلی عکس و گردش برگشتیم به همون محوطه رستوران و چادرها برای ناهار و استراحت ،که ناهار یک ماهی آزاد خوردیم البته جوجه هم داشت که اکثرا ماهی و ترجیح دادن،بعد از ناهار و چای و قلیون، همه رفتیم موتور سواری که جزو برنامه های گشت سفر به هندورابی بود و کلی هم با حال بود.

ماشین های آفرود هم داشت که من سوار شدم کلی جیغ زدم اما خوب بود به جیغ و ترس هم میارزید.

بقیه مسافرا رفتن غواصی و قایق و شنا و جت اسکی سواری یا آفتاب گرفتن،لب ساحل کلی گوش ماهی های خوشگل میتونستی جمع کنی،عصر لب ساحل هم هوا عالی بود گرما اذیتت نمیکرد. فقط توصیه میکنم پا برهنه اصلا رو آسفالت اونجا راه نرید چون

پاهای من که سوخت ،تازه با اینکه گرماش گرمای تابستون نبود.

حدود ساعت 7 غروب برگشتیم اسکله و سوار اتوبوس دریایی شدیم که برگردیم کیش.موقع برگشت رفتیم قسمت پشت اتوبوس دریایی غروب بی نظیری رو میشد دید.

خلاصه ساعت 8:30 رسیدیم اسکله مسافربری کیش و رفتیم فرودگاه چون ساعت 10 پرواز برگشت با ایرلاین معراج داشتیم که خداییش جبران پرواز رفتمون رو کرد هم جامون خووب بود هم بزرگ سه ردیف صندلی داشت هم سر وقت پرید و پذیراییش هم خوب بود و خلبان خیلی هم خوب نشست.

ما که خودمون از فیلم و عکس خفه کردیم چون واقعا منظره های بکری برای عکس داشت و در کل سفر به جزیره هندورابی ارزش حداقل یکبار رفتن رو داره و شنیدم که قراره بیشتر بهش برسن جوری که مثل کیش بشه اما الان که بکر و تازه اس و خلوت بیشتر آرامش داره تا شلوغ بشه.

در کل سفر یکروزه خیلی خوبی بود و خیلی به ما خوش گذشت......

ممنون از کیش سیر که این سفر خاطره ای و تجربه بی نظیر رو برامون فراهم کرد. از آقای نیک فکر مدیریت محترم مجموعه کیش سیر هم خیلی ممنونیم که تمام نیازهای سفرمون رو برامون با قیمت خوب و راحت مهیا کرد.

قیمت تور جزیره هندورابی : 185.000 تومان (ترانسفر رفت و برگشت با کشتی اتوبوسی - ناهار - پذیرایی بین شهری - گشت کامل جزیره هندورابی به همراه راهنمای مجرب)


پشتیبانی کیش سیر : 09195808135

www.kishsir.com

همراه شو  راهی نیست…!

ارتباط با تلگرام کیش سیر: https://t.me/kishsir

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 • سلام قیمت تور ترنج از اصفهان برای ۲۶ شهریور چند میشه؟ پاسخ: سلام دوستان عزیز به دلیل تغییر زیاد در ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • سلام قیمت تور ترنج برای 26 شهریور چند میشه؟ پاسخ: سلام دوستان عزیز به دلیل تغییر زیاد در نرخ گذاری ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • با سلام من نزدیک سه ساله روی اسکله تفریحی ماهی گیری میکنم این اواخر مارا روندن ته اسکله ولی باید بگم ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • سلام برا هشت یا نه شهریور 97 هتل چهار ستاره برا سه نفر چی دارین؟؟؟؟ پاسخ: سلام دوستان عزیز به دلیل ...

  ادامه مطلب ..و

ارتباط با کیش سیر

تلفن تماس: 1212 2811-021

کانال تلگرام کیش سیر: https://t.me/kishsir

اینستاگرام کیش سیر: kishsir@

کیش سیر برندی دیر آشنا

تور قشم سیر

کلیک کنید ← تور قشم

رزرو پرواز چارتری قشم
← رزرو هتل در قشم
← تور هوایی و زمینی قشم
← گشت و ترانسفر VIP
تور قشم را با ما تجربه کنید

www.qeshmnets.net

قشم سیر

1212 021-2811

آخرین آفر روزانه تور قشم در کانال تلگرام:

https://t.me/kishsir

تاریخ نمایشگاه کیش 97

نمایشگاه فناوری ارتباطات-3 الی 6 اردیبهشت
دهمین نمایشگاه گردشگری-5 الی 8 شهریور
پنجمین نمایشگاه بورس و بانک-30 مهر الی 3 آبان
دهمین نمایشگاه سرمایه گذاری-30 مهر الی 3 آبان
چهاردهمین نمایشگاه ساختمانی-11 الی 14 آبان
چهارمین نمایشگاه جواهرات-20 الی 24 آبان
نهمین نمایشگاه هوانوردی-29 آبان الی 2 آذر
مسابقات ربوکاپ و هوش مصنوعی-9 الی 18 آذر
نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی-26 الی 28 آذر
هشتمین نمایشگاه شهر ایده آل-21 لغایت 24 دی
پانزدهمین نمایشگاه انرژی-1 الی 4 بهمن
اولین نمایشگاه بسته بندی دارویی-10 الی 12 بهمن
سومین نمایشگاه فولاد-30 بهمن الی 1 اسفند
نمایشگاه ورزش و سلامت-6 الی 9 اسفند

تور مشهد سیر

کلیک کنید ← تور مشهد

← اطلاع از آخرین قیمت های آفر تور مشهد
← رزرو هتل و هتل آپارتمان در مشهد
← تور مشهد هوایی و زمینی
← رزرو پرواز چارتری مشهد

www.mashhadtour.net

مشهد سیر 1212 2811-021

آخرین آفر روزانه تور مشهد در کانال تلگرام:

https://t.me/kishsir

رزرو هتل در کیش

رزرو هتل های کیش با نرخ ارزان چارتری

با ما در ارتباط باشید

کیش سیر برندی دیر آشنا

تور شیراز

کلیک کنید ← تور شیراز

← تور شیراز را با ما تجربه کنید
← رزرو هتل در شیراز
← تور هوایی شیراز
← گشت و ترانسفر VIP
← رزرو پرواز چارتری شیراز

تور شیراز 28111212-021

آخرین آفر روزانه تور شیراز در کانال تلگرام:

https://t.me/kishsir

لااله الاالله الملک الحق المبین

تور کیش , نرخ تور کیش , تور کیش ارزان , افر تور کیش , تور کیش لحظه اخری , پایین ترین قیمت تور کیش , هتل های جزیره کیش